“Ο Δικός σου Online Ελληνικός Κόσμος„
Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι 6/5/2024, 15:30


Σας ενημερώνουμε πως ως επισκέπτης έχετε μειωμένη πρόσβαση στην ιστοσελίδα μας.Για να αποκτήσετε πλήρη πρόσβαση, συνδεθείτε με το όνομα και τον κωδικό σας πρόσβασης ή κάντε τώρα την εγγραφή σας απολύτως δωρεάν.



Greek Cosmos » Διασκέδαση » Φάκελος » Βιβλίο » Φιόντορ Ντοστογιέφσκι - Το υπόγειο
Σελίδα 1 από 1 |


efhkal




Εχω την εντυπωση οτι επρεπε να το διαβασω πολυ πιο νωρις ετσι ωστε τωρα να το ξαναδιαβασω.......θα το καταλαβενα τελειως διαφορετικα........στην αρχη μου φανηκε σαν ενας μονολογος ενός ανθρωπου αρωστου και κακου........στην πορεία διαπιστωσα οτι ναι μεν μονολογος αλλα ενας μονολογος που ειχε αναγκη τον ακροατη ειχε αναγκη καποιον να τον ακουει.......

Φιόντορ Ντοστογιέφσκι - Το υπόγειο Images?q=tbn:ANd9GcT1qKVX1s58Y85t9hQoF8CX82-V9ApwSkmn28smhI4UkhV4wm51Tg

Είμαι πεπεισμένος πως εμάς που κατοικούμε ανάμεσα στο πάτωμα και στο ταβάνι πρέπει να μας κρατούν πολύ σφιχτά απ’ το χαλινό. Γιατί μολονότι είμαστε ικανοί να μείνουμε στον αποπνιχτικό αυτό χώρο, σιωπηλοί, ολόκληρα σαράντα χρόνια(όλη του τη ζωή δηλαδή), ωστόσο
ά μ α βγούμε στον κόσμο κι αρχινίσουμε να μιλάμε, λέμε
λέμε,
λέμε …»

whiteangel




για να αποφασισεις για το συγκεκριμενο εργο πρεπει να κατανοησης οτι




<<Για τον Ντοστογιέφσκι, ο φόβος να αγαπάς είναι ο φόβος να είσαι ελεύθερος.>>




η πολυφωνια του Ντοστογιεφσκι ειναι σαν ορχηστρα χωρις μαεστρο

 Φιόντορ Ντοστογιέφσκι - Το υπόγειο Angelrosed



Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή:
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις