“Ο Δικός σου Online Ελληνικός Κόσμος„
Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι 27/4/2024, 01:00


Σας ενημερώνουμε πως ως επισκέπτης έχετε μειωμένη πρόσβαση στην ιστοσελίδα μας.Για να αποκτήσετε πλήρη πρόσβαση, συνδεθείτε με το όνομα και τον κωδικό σας πρόσβασης ή κάντε τώρα την εγγραφή σας απολύτως δωρεάν.



Greek Cosmos » Γενική Συζήτηση » Κονσέρτο πιάνου από... δύο σκύλους! Παίζουν κανονικά τις νότες!
Σελίδα 1 από 1 |


Mpompiras




Σύμφωνοι! Έχουμε δει κατά καιρούς πολλοί έξυπνα σκυλάκια! Αλλά κάποια πράγματα αν δεν τα δεις δεν τα πιστεύεις!

Όπως για παράδειγμα τo παρακάτω βίντεο, όπου δύο αξιολάτρευτα σκυλάκια παίζουν στο πιάνο τις νότες που τους υποδεικνύει η αφεντικίνα τους με μια οκαρίνα! (μέλος της οικογένειας των φλάουτων).

Και μην σκεφτείτε ότι πατάν πλήκτρα στην τύχη! Παίζουν κανονικά τις νότες με τεράστια ακρίβεια!

Όπως αναφέρει στο You Tube η ιδιοκτήτρια ξεκίνησαν με λίγα μπουτόν καμπάνες περίπου 3 χρόνια πριν.

Αμέσως είδε ότι οι σκύλοι μάθαιναν πολύ γρήγορα και έτσι πήρε αυτό το ιδιότυπο πιάνο!

Δείτε το εκπληκτικό βίντεο:






mediagate.gr

efhkal




πλακα κανεις...... Fovero !!

whiteangel




επαληθευετε με αυτο το video η πολυ καλη ακοη αλλα και αριστη αντιληψη των σκυλων

Κονσέρτο πιάνου από... δύο σκύλους! Παίζουν κανονικά τις νότες! Animation1-1

G_SkyKnight




Τρελάθηκα... Surprised

Φοβερό !

efhkal




ξερω εγω γιατι τα λατρευω.....θα την στειλω eurovision την δικη μου..... Very Happy

Mpompiras




Ο δικό μου πάλι ο Ορφέας...αν και labrador...ηταν σκυλί απο ΣαΛονικη...δηλαδη οτι έκανε το έκανε χαλαρα

whiteangel




Mpompiras έγραψε:Ο δικό μου πάλι ο Ορφέας...αν και labrador...ηταν σκυλί απο ΣαΛονικη...δηλαδη οτι έκανε το έκανε χαλαρα


και ο δικος μου που δεν ειναι Σαλονικιος..........εκει να δεις χαλαρα....μεχρι ξαπλωμενος τρωει

και γαβγιζει φερε φραπε

οι δικοι μας ειναι για την ξαπλα-κοπρο-vision......θα σκισουν τα ατιμα


Κονσέρτο πιάνου από... δύο σκύλους! Παίζουν κανονικά τις νότες! 9452bf49
Κονσέρτο πιάνου από... δύο σκύλους! Παίζουν κανονικά τις νότες! Animation1-1

efhkal




fastrider2006 έγραψε:Έχεις σκυλίτσα Question

δεν θα την ελεγα σκυλιτσα...... xD λυκοσκυλαρα...χαχαχαχαχα το κοριτσακι μου ...ναι εχω και το λατρευωωωωω.......και ειμαι ικανη να γραφω σελιδες.........απλα δεν εχω ξανανιωσει τετοια αγαπη.....πως ειναι να σε αγαπαει καποιος πραγματικα και πολυ......

G_SkyKnight




Ο σκύλος είναι καλύτερος φίλος του ανθρώπου !

Και βλέπω ότι όλοι τουλάχιστον το έχετε δοκιμάσει... Like

whiteangel




οχι μονο ο καλυτερος...αλλα και παντοτινος

Κονσέρτο πιάνου από... δύο σκύλους! Παίζουν κανονικά τις νότες! Animation1-1



Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή:
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις