“Ο Δικός σου Online Ελληνικός Κόσμος„
Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι 27/4/2024, 12:20


Σας ενημερώνουμε πως ως επισκέπτης έχετε μειωμένη πρόσβαση στην ιστοσελίδα μας.Για να αποκτήσετε πλήρη πρόσβαση, συνδεθείτε με το όνομα και τον κωδικό σας πρόσβασης ή κάντε τώρα την εγγραφή σας απολύτως δωρεάν.



Greek Cosmos » Ενημέρωση » Φάκελος » Υγεία » Το παγωτό είναι ναρκωτικό (!?)
Σελίδα 1 από 1 |


Μήνυμα 1οΤο παγωτό είναι ναρκωτικό (!?) Empty Το παγωτό είναι ναρκωτικό (!?)
 26/2/2012, 13:42

G_SkyKnight




Το παγωτό είναι ναρκωτικό (!?)

Οι επιστήμονες έχουν σοβαρές ενδείξεις ότι το παγωτό προκαλεί εθισμό, όπως ακριβώς και οι...
ναρκωτικές ουσίες. Ομάδα επιστημόνων από το Όρεγκον των ΗΠΑ, έκανε έρευνα και κατέληξε στο συμπέρασμα ότι η συχνή κατανάλωση παγωτού κάνει τον οργανισμό να ζητά όλο και περισότερο.

Οι ερευνητές εξέτασαν 151 εθελοντές και τα αποτελέσματα ήταν εντυπωσιακά! Ο εγκέφαλός τους αντιδρούσε στο παγωτό, όπως αντιδρά ο εγκέφαλος των τοξικομανών στα ναρκωτικά. Μάλιστα, διαπίστωσαν ότι αυτό ισχύει μόνο για το παγωτό και όχι για άλλες τροφές. Ακόμη και το milk shake έγινε δεκτό με λιγότερο ενθουσιασμό!

Το παγωτό είναι ναρκωτικό (!?) Bq17F



Αναδημοσίευση από: 24wro blog

kostas




popooo... tora den 8a tiligoume xorto kai 8a trome paxoto..? Laughing

G_SkyKnight




Δεν ξέρω τι λέτε, εγώ το παγωτό δεν το σταματάω... Ας χάθεί η σοκολάτα αλλά όχι το παγωτό Razz

Mpompiras




Το παγωτό ναρκωτικό και η σοκολάτα μαστούρα τέλος Happy

gpasxalis




χαχαχχχααχ οντως η σοκολάτα είναι μαστούρα και το παγωτό όπως όλα τα νόστιμα πράγματα ναρκωτικο!

efhkal




για το παγωτο θα συμφωνησω και εγω.......τοσο που σημερα σε τρελλο υψομετρο με τρελλο χιονι....αλλη φοραγανε χιονοπεδιλα και εγω το ετρωγα με βαφλα.......Razz Razz

G_SkyKnight




Χαχαχαχαχαχ... ναι πραγματικά λατρεύω το παγωτό εκτός από τη γεύση Καϊμάκι Big Smile



Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή:
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις