“Ο Δικός σου Online Ελληνικός Κόσμος„
Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι 7/5/2024, 07:50


Σας ενημερώνουμε πως ως επισκέπτης έχετε μειωμένη πρόσβαση στην ιστοσελίδα μας.Για να αποκτήσετε πλήρη πρόσβαση, συνδεθείτε με το όνομα και τον κωδικό σας πρόσβασης ή κάντε τώρα την εγγραφή σας απολύτως δωρεάν.



Σελίδα 1 από 1 |


Μήνυμα 1οAMD FirePro V3900 Empty AMD FirePro V3900
 14/2/2012, 10:10

efhkal




AMD FirePro V3900 28545889

AMD FirePro V3900: εισαγωγική κάρτα γραφικών σε επαγγελματικό επίπεδο επιδόσεων, με προσιτή τιμή

Μια νέα καρτών γραφικών για επαγγελματική χρήση, που παρέχει την καλύτερη στην κατηγορία της απόδοση σε προσιτό κόστος, διέθεσε στην αγορά η εταιρεία AMD, υπό την ονομασία «FirePro V3900». Αξιοποιώντας προηγμένη τεχνολογία, τα νέα γραφικά υποστηρίζουν την τεχνολογία «Eyefinity», προσφέροντας έως και 95% καλύτερη απόδοση, συγκριτικά με τον ανταγωνισμό. Η AMD FirePro V3900 θα είναι διαθέσιμη σε επιλεγμένα workstations και θα πωλείται μέσω επιλεγμένων ηλεκτρονικών καταστημάτων λιανικής πώλησης.

AMD FirePro V3900 62362206

«Η FirePro V3900 αποτελεί σήμερα, την πιο ισχυρή, entry-level (εισαγωγική), επαγγελματική κάρτα γραφικών της αγοράς. Παρέχοντας την προηγμένη τεχνολογία πολλαπλών οθονών Eyefinity, τις πιστοποιήσεις για εκτεταμένες επαγγελματικές εφαρμογές και την υψηλή απόδοση, η νέα κάρτα αποτελεί την καλύτερη στην κατηγορία της για επαγγελματική χρήση», δήλωσε ο Sandeep Gupte, Γενικός Διευθυντής Professional Graphics, AMD.

Η νέα κάρτα γραφικών είναι σχεδιασμένη για επαγγελματίες που αναζητούν βελτιστοποιημένη απόδοση γραφικών σε προσιτές τιμές. Η ενσωματωμένη μνήμη 1GB DDR3 RAM προσφέρει memory bandwidth (εύρος διαύλου μνήμης) των 29 GB ανά δευτερόλεπτο, μεγιστοποιώντας έτσι την απόδοση του κεντρικού τσιπ γραφικών στο υψηλότερο επίπεδο. Χάρη στις κορυφαίες συνεργασίες της AMD, η νέα κάρτα γραφικών FirePro V3900 θα διατίθεται από σημαντικούς συνεργάτες της, όπως η HP.


AMD FirePro V3900 95559558

«Η HP διαθέτει workstations που ανταποκρίνονται στις ανάγκες των πιο απαιτητικών χρηστών παγκοσμίως και διαθέτουν τις τελευταίες τεχνολογίες. Η AMD FirePro V3900, σε συνδυασμό με το workstation ‘Z’ της HP, προσφέρουν ισχυρή απόδοση για επαγγελματικές εφαρμογές, παρέχοντας στους πελάτες μας μία απρόσκοπτη εμπειρία χρήσης σε προσιτή τιμή», δήλωσε ο Jeff Wood, vice president του Worldwide Marketing, Commercial Solutions Business Unit, HP.

Τα προϊόντα AMD FirePro δοκιμάζονται και πιστοποιούνται με πολλές εφαρμογές λογισμικού, ώστε να διασφαλιστεί η συμβατότητα, η σταθερότητα και βέλτιστη απόδοσή τους. Με την υποστήριξη των υποσυστημάτων λογισμικού, όπως τα OpenGL 4.2 και OpenCL, οι χρήστες μπορούν να εφαρμόσουν και να χειριστούν μοντέλα, χρησιμοποιώντας το ευρύτερο φάσμα εργαλείων και εφαρμογών, γνωρίζοντας ότι η κάρτα γραφικών είναι συμβατή με τις τρέχουσες και μελλοντικές εφαρμογές λογισμικού.


AMD FirePro V3900 91266326

«Η FirePro V3900 προσφέρει σίγουρα την απόδοση, την αξιοπιστία και τη συμβατότητα που οι επαγγελματίες CAD (Computer Aided Design) αναζητούν όταν αναλαμβάνουν έργα σχεδιασμού. Σε συνδυασμό με τις καλύτερες λύσεις CAD 3D της Dassault Systèmes SolidWorks Corp., μπορεί να ενισχυθεί η διαδικασία σχεδιασμού για τους απανταχού επαγγελματίες», δήλωσε ο Nick Iwaskow, Senior Alliances & Partnership Manager, DS SolidWorks Corp.

Τέλος, η FirePro V3900 έχει πιστοποιηθεί για μία σειρά εφαρμογών, συμπεριλαμβανομένων των AutoCAD, UGS NX, PTC CreoTM, SolidWorks και Autodesk 3Ds Max.


πηγη:zougla

Μήνυμα 2οAMD FirePro V3900 Empty Απ: AMD FirePro V3900
 14/2/2012, 12:15

G_SkyKnight




Καθόλου κακή Happy Αν και για μένα η nVidia Quadro, με nVidia chipset είναι και πάλι πολύ πιο αγαπητή για επαγγελματικές εργασίες... Ωστόσο, η τιμή της «τσιμπάει» κάπως Oops

Μήνυμα 3οAMD FirePro V3900 Empty Απ: AMD FirePro V3900
 14/2/2012, 19:42

gpasxalis




Ωραία φενεται... ωστόσο μπορείς να μου βρείς, εφη μια κάρτα γραφικών καλή???!!! η μητρική μου είναι αυτή http://www.asus.com/Motherboards/Intel_Socket_775/P5KPLAM_EPU/#specifications

θα ήθελα να είναι οσο πιο επαγγελματική γίνεται ( μεχρι 150 ευρώ μπορώ να δώσω)... ευχαριστώ προκαταβολικά!

Μήνυμα 4οAMD FirePro V3900 Empty Απ: AMD FirePro V3900
 14/2/2012, 19:52

efhkal




gpasxalis έγραψε:Ωραία φενεται... ωστόσο μπορείς να μου βρείς, εφη μια κάρτα γραφικών καλή???!!! η μητρική μου είναι αυτή http://www.asus.com/Motherboards/Intel_Socket_775/P5KPLAM_EPU/#specifications

θα ήθελα να είναι οσο πιο επαγγελματική γίνεται ( μεχρι 150 ευρώ μπορώ να δώσω)... ευχαριστώ προκαταβολικά!

νομιζω εχεις τις γνωσεις να βρεις μονος σου και το σημαντικοτερο ξερεις τις απαιτησεις σου.....σου εχω εμπιστοσυνη θα βρεις την καλυτερη..... ;)

Μήνυμα 5οAMD FirePro V3900 Empty Απ: AMD FirePro V3900
 14/2/2012, 19:53

gpasxalis




Ναι ρε παιδί μου εχω βρει κάποιες... εννοώ αμα έχεις να μου προτείνεις κάποιες... λογικά έχεις ακούσει ποιες έχουν καλά λογια

Μήνυμα 6οAMD FirePro V3900 Empty Απ: AMD FirePro V3900
 14/2/2012, 23:26

G_SkyKnight





Παρακαλώ, για θέματα βοήθειας σχετικά με την τεχνολογία υπάρχει η σωστή κατηγορία.Μπορείτε να μεταφέρετε την συνομιλία σας περί βοήθειας προς επιλογή της κατάλληης κάρτας γραφικών εκεί.Ας μείνουμε εντός των ορίων του παρόντος θέματος.



Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή:
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις