“Ο Δικός σου Online Ελληνικός Κόσμος„
Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι 7/5/2024, 14:12


Σας ενημερώνουμε πως ως επισκέπτης έχετε μειωμένη πρόσβαση στην ιστοσελίδα μας.Για να αποκτήσετε πλήρη πρόσβαση, συνδεθείτε με το όνομα και τον κωδικό σας πρόσβασης ή κάντε τώρα την εγγραφή σας απολύτως δωρεάν.



Greek Cosmos » Ενημέρωση » Φάκελος » Τεχνολογικές Ειδήσεις » Χωρίς Start Menu button τα Windows 8;
Σελίδα 1 από 1 |


Μήνυμα 1οΧωρίς Start Menu button τα Windows 8; Empty Χωρίς Start Menu button τα Windows 8;
 6/2/2012, 19:15

gpasxalis




Χωρίς Start Menu button τα Windows 8; Win8_3

Σύμφωνα με μια πρόσφατη διαρροή σχετικά με τα Windows 8, δεν αποκλείεται να αποχαιρετήσουμε για πάντα το Start Menu button που βλέπουμε σε όλες τις εκδόσεις των Windows από το 1995. Βέβαια, είναι νωρίς ακόμη για ασφαλή συμπεράσματα.


Ένα screenshot που κυκλοφόρησε αποκαλύπτει μια build των Windows 8, όπου δεν περιλαμβάνεται το πρώην παραλληλόγραμμο και νυν στρογγυλό Start Menu button κάτω αριστερά. Σημειωτέον ότι μιλάμε για το γνωστό desktop περιβάλλον των Windows 8 που έχουμε συνηθίσει όλα αυτά τα χρόνια και όχι για το Metro interface, το οποίο έτσι κι αλλιώς έχει πάρα πολλές αλλαγές σε σχέση με τα "παραδοσιακά" Windows.


Σε καμία περίπτωση, πάντως, δε μπορούμε να μιλάμε με σιγουριά για κατάργηση του εμβηματικού button, καθώς είναι ακόμα αρκετά νωρίς και πολλά πράγματα δεν έχουν οριστικοποιηθεί. Αν καταργηθεί τελικά το κουμπί, δεν αποκλείεται να επιλεγεί η λύση του hot corner πάνω αριστερά, κατά τα πρότυπα του Mac OS X, ενώ εκτός απροόπτου θα παραμείνει η συντόμευση του πληκτρολογίου με το Windows button.

Πηγή: e-pcmag.gr

Μήνυμα 2οΧωρίς Start Menu button τα Windows 8; Empty Απ: Χωρίς Start Menu button τα Windows 8;
 6/2/2012, 21:44

efhkal




Δεν υπαρχει πιο χαρακτηριστικο στοιχειο στα Windows απο το Start.....εγω θα ξενερωσω αν δεν δω τι γνωστη μας σημαιουλα......Happy αν και λενε οτι πηγαινοντας τον κερσορα κατω αριστερα θα εμφανιζεται......Happy

Μήνυμα 3οΧωρίς Start Menu button τα Windows 8; Empty Απ: Χωρίς Start Menu button τα Windows 8;
 6/2/2012, 22:21

gpasxalis




δεν ξέρω τι θα κάνει... εγώ πάντως είμαι κομπλε με τα 7

Μήνυμα 4οΧωρίς Start Menu button τα Windows 8; Empty Απ: Χωρίς Start Menu button τα Windows 8;
 7/2/2012, 07:43

G_SkyKnight




Καλά στην Microsoft τους έχει βαρέσει η XXX κατακέφαλα ;

Μεγαλύτερη χαζομάρα δεν είχαν να σκεφτούν ; Μην τρελαθούμε τώρα... Κάτι μου λέει ότι εγώ ή θα μείνω σε παλιότερη έκδοση των Windows ή αλλάζω τελείως λειτουργικό.



Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή:
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις