“Ο Δικός σου Online Ελληνικός Κόσμος„
Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι 7/5/2024, 17:38


Σας ενημερώνουμε πως ως επισκέπτης έχετε μειωμένη πρόσβαση στην ιστοσελίδα μας.Για να αποκτήσετε πλήρη πρόσβαση, συνδεθείτε με το όνομα και τον κωδικό σας πρόσβασης ή κάντε τώρα την εγγραφή σας απολύτως δωρεάν.



Greek Cosmos » Ενημέρωση » Φάκελος » Τεχνολογικές Ειδήσεις » Άλλαξε διεύθυνση το Pirate Bay
Σελίδα 1 από 1 |


Μήνυμα 1οΆλλαξε διεύθυνση το Pirate Bay Empty Άλλαξε διεύθυνση το Pirate Bay
 2/2/2012, 19:51

λou!




Άλλαξε διεύθυνση το Pirate Bay 190531

Το [Link διεγραφη - παραβίαση κανόνα Νο 1] μετακόμισε από σήμερα για λόγους ασφαλείας, καθώς η έφεση που είχαν ασκήσει οι ιδρυτές του κατά της δίωξης που τους είχε ασκηθεί απορρίφθηκε από σουηδικό δικαστήριο.

Έτσι, μετά την εκ νέου ενεργοποίηση της δίωξης, το site μεταφέρθηκε σε νέα διεύθυνση και συγκεκριμένα στο [Link διεγραφη - παραβίαση κανόνα Νο 1], ενώ σημειώνεται από ιστοσελίδες που εμπλέκονται με το ζήτημα πως η ιστοσελίδα θα αντιμετωπίσει πρόβλημα μόνο αν αποφασίσει η κυβέρνηση των ΗΠΑ να εμπλακεί.

Πάντως σε σχετικό blog post, οι ιδιοκτήτες και οι admins προβλέπουν ένταση της μάχης μέσα στο 2012. Αναμένουμε…

Πηγή: Enternity.gr

Τα links διεγράφησαν λόγω παραβίασης του κανόνα Νο 1:

Απαγορεύονται οι δημοσιεύσεις που αναφέρονται στο Hacking καθώς και αυτές που προωθούν την πειρατεία.

gpasxalis




Άντε να δούμε τι θα κάνουνε με αυτό... πολύ καιρο το κυνηγάνε το θέμα

whiteangel




εχω την εντυπωση οτι τα warez & torrent site θα καταντησουν στο τελος πραγματικα πειρατικα(οπως παλια οι πειρατικοι ραδιοφωνικοι σταθμοι)

Άλλαξε διεύθυνση το Pirate Bay Fallen

G_SkyKnight




whiteangel έγραψε:
εχω την εντυπωση οτι τα warez & torrent site θα καταντησουν στο τελος πραγματικα πειρατικα(οπως παλια οι πειρατικοι ραδιοφωνικοι σταθμοι)

Ναι έτσι πιστεύω κι εγώ... Είναι μεγάλη ευθύνη να έχεις τέτοιο site !

gpasxalis




Βασικά είναι ρίσκο να έχεις ένα τέτοιο site... ξέρεις οτι θα σε πιάσουν!

Mpompiras




Το piratebay κατα την γνώμη μου είναι σαν την παρέα απο το one piece.....ολοι τους απειλουν αλλα ολοι τους κλ@.....ουν τα @

gpasxalis




χαχαχαχ έχεις απόλυτο δίκιο :Ρ



Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή:
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις