“Ο Δικός σου Online Ελληνικός Κόσμος„
Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι 7/5/2024, 21:25


Σας ενημερώνουμε πως ως επισκέπτης έχετε μειωμένη πρόσβαση στην ιστοσελίδα μας.Για να αποκτήσετε πλήρη πρόσβαση, συνδεθείτε με το όνομα και τον κωδικό σας πρόσβασης ή κάντε τώρα την εγγραφή σας απολύτως δωρεάν.



Greek Cosmos » Ενημέρωση » Φάκελος » Τεχνολογικές Ειδήσεις » Τα Windows 8 δεν θα δέχονται φωτογραφίες από το χρήστη για wallpaper !
Σελίδα 1 από 1 |


G_SkyKnight




Τα Windows 8 δεν θα δέχονται φωτογραφίες από το χρήστη για wallpaper !

Η Microsoft ανακοίνωσε μέσα από το blog της, οτι στα Windows 8 οι χρήστες δε θα μπορούν να βάζουν όποια φωτογραφία θέλουν στο background του Metro interface.

Η εταιρία υποστηρίζει οτι τα εικονίδια (tiles) χρησιμοποιούν πολύ χώρο με αποτέλεσμα να μην φαίνεται η φωτογραφία στο background οπότε δεν έχει νόημα η ύπαρξή της.

Με αφορμή αυτό, η Microsoft θα δίνει την δυνατότητα στο χρήστη να επιλέξει ανάμεσα σε διάφορα προεγκατεστημένα themes.

Μπορεί η εξήγηση αυτή της Microsoft να έχει κάποια λογική όμως πολλοί είναι αυτοί που πιστεύουν οτι η εταιρεία προσπαθεί να περιορίσει την παραμετροποίηση του λειτουργικού της όπως ακριβώς έχει κάνει η Apple τόσα χρόνια.

Τέλος να επισημάνουμε οτι το Metro interface είναι το νέο περιβάλλον εργασίας των Windows, το οποίο κυρίως προορίζεται για χρήση σε tablets ενώ οι χρήστες υπολογιστών θα μπορούν να επιλέξουν ανάμεσα σ' αυτό και το κλασικό desktop που χρησιμοποιούσαν μέχρι σήμερα.

Τα Windows 8 δεν θα δέχονται φωτογραφίες από το χρήστη για wallpaper ! Windows_8_Pre_627_355

πηγή: newsit.gr

gpasxalis




ναι το διαβασα και εγώ πρόσφατα... ελεινό!

efhkal




με ξενερωσε τωρα......

G_SkyKnight




Μεγάλη χαζομάρα... Μα έλεος... Εγώ πχ δεν έχω κανένα εικονίδιο στην επιφάνεια εργασίας μου για να βλέπω την photo !

Mpompiras




Δεν αρχίσαμε καλααααααα So angry !

whiteangel




επιλεξτε κλασικο desktop......και τελειωσε το θεμα!!!!

Τα Windows 8 δεν θα δέχονται φωτογραφίες από το χρήστη για wallpaper ! Wa1

G_SkyKnight




whiteangel έγραψε:
επιλεξτε κλασικο desktop......και τελειωσε το θεμα!!!!

Όχι είναι χαζομάρα... Εμένα μου αρέσει η εικόνα από πίσω...

gpasxalis




Πρέπει να το σκέφτηκαν πολλούς μήνες για να το κάνουν αυτό... τέλεια σκέψη

G_SkyKnight




gpasxalis έγραψε:Πρέπει να το σκέφτηκαν πολλούς μήνες για να το κάνουν αυτό... τέλεια σκέψη

Σίγουρα ολόκληρο συνέδριο έκαναν ! lol!

gpasxalis




Είμαι σίγουρος για αυτο :Ρ



Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή:
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις