“Ο Δικός σου Online Ελληνικός Κόσμος„
Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι 8/5/2024, 04:48


Σας ενημερώνουμε πως ως επισκέπτης έχετε μειωμένη πρόσβαση στην ιστοσελίδα μας.Για να αποκτήσετε πλήρη πρόσβαση, συνδεθείτε με το όνομα και τον κωδικό σας πρόσβασης ή κάντε τώρα την εγγραφή σας απολύτως δωρεάν.



Greek Cosmos » Ενημέρωση » Φάκελος » Τεχνολογικές Ειδήσεις » Κλείνουν η μία μετά την άλλη οι υπηρεσίες διαμοιρασμού αρχείων
Σελίδα 1 από 1 |


gpasxalis




Όπως όλα δείχνουν, το κλείσιμο της υπηρεσίας Megaupload ήταν μόνο η αρχή. Τις τελευταίες ώρες προστέθηκαν δύο ακόμα sites στη λίστα των τέως υπηρεσιών διαμοιρασμού αρχείων. Πρόκειται για το FileServe και το FileSonic.


Αμφότερες οι υπηρεσίες λειτουργούσαν στα πρότυπα του Megaupload. Ο χρήστης ανέβαζε ένα οποιοδήποτε αρχείο και στη συνέχεια έδινε το link σε τρίτους που ήθελαν να κατεβάσουν το αρχείο. Εδώ και λίγες ώρες, όμως, τόσο το FileServe όσο και το FileSonic έχουν αφαιρέσει τη δυνατότητα για download από τρίτους και ο κάθε χρήστης μπορεί να κατεβάζει μόνο τα αρχεία που έχει ανεβάσει ο ίδιος.


Σε αντίθεση με την περίπτωση του Megaupload, η κίνηση των FileServe και FileSonic ήταν εθελοντική. Προφανώς, οι δύο υπηρεσίες πήραν αυτή την πρωτοβουλία για να προλάβουν το "κυνηγητό" από τις διωκτικές αρχές. Μένει να δούμε αν πρόκειται για μέτρο μόνιμου χαρακτήρα ή για προσωρινή κίνηση μέχρι να πέσουν οι τόνοι.

Πηγή: e-pcmag.gr

efhkal




εγω δεν καταλαβενω κατι......αυτες οι υπηρεσιες αφου ειναι παρομη την συνδρομη πως την ζητανε?χαζη ερωτηση οκ.....αλλα θελω απαντηση

G_SkyKnight




Και το rapidshare κατά έναν πολύυυυ παράξενο λόγο μένει ακόμα ανεπηρέαστο No Good

efhkal




εχω συνδρομη και σε αυτο κανονισε.......Razz

G_SkyKnight




efhkal έγραψε:εχω συνδρομη και σε αυτο κανονισε.......Razz

Ναι σε καταλαβαίνω αλλά μην ανησυχείς ! Δεν είμαι γρουσούζης... Αυτό πάντα δεν επηρεάζεται.Δηλαδή αυτό δεν είναι δηλαδή πειρατικό ; Happy

whiteangel




fastrider2006 έγραψε:
efhkal έγραψε:εχω συνδρομη και σε αυτο κανονισε.......Razz

Ναι σε καταλαβαίνω αλλά μην ανησυχείς ! Δεν είμαι γρουσούζης... Αυτό πάντα δεν επηρεάζεται.Δηλαδή αυτό δεν είναι δηλαδή πειρατικό ; Happy

το rapid πληρωσε το τιμημα του το 2010

Νομιμος εισαι οταν ολοι ειναι ευχαριστημενοι????????????




Κλείνουν η μία μετά την άλλη οι υπηρεσίες διαμοιρασμού αρχείων Wa2

G_SkyKnight




Τι τίμημα δηλαδή ; Δεν θυμάμαι Oops

Και δεν νομίζω να είσαι νόμιμος όταν όλοι είναι ευχαριστημένοι !

whiteangel




fastrider2006 έγραψε:Τι τίμημα δηλαδή ; Δεν θυμάμαι Oops

Και δεν νομίζω να είσαι νόμιμος όταν όλοι είναι ευχαριστημένοι !

το τιμημα ηταν η διωξη περι πνευματικων δικαιωματων

για το ευχαριστημενοι

θα αναφερω μονο 2 παραδειγματα: Ελλαδα greek*dl.....εξωτερικο pirat*bay

αυτα περισσοτερα δεν θελω να γραψω!


Κλείνουν η μία μετά την άλλη οι υπηρεσίες διαμοιρασμού αρχείων Fallen

Επεξεργασία από Fastrider2006.Έγινε για την απόκρυψη χαρακτήρων από τα ονόματα δύο πειρατικών ιστοσελίδων.

G_SkyKnight




Τώρα δεν ξέρω γιατί τους αφήνουν αυτούς... Καλό ερώτημα...

gpasxalis




Μόλις ξεκίνησε όλο το πράγμα ... ίσως κάποια στιγμή κλείσουν και αυτα Happy

G_SkyKnight




gpasxalis έγραψε:Μόλις ξεκίνησε όλο το πράγμα ... ίσως κάποια στιγμή κλείσουν και αυτα Happy

Ποιος ξέρει ; Δεν νομίζω να μπορέσουν να σταματήσουν εύκολα την πειρατεία !

gpasxalis




Εγώ νομίζω οτι θα τους πάρει πολύ καιρό αλλα κάποτε θα τα καταφέρουν...

G_SkyKnight




Ευκαιρία να δημιουργηθεί πραγματικό δίκτυο πειρατών και όχι Internetικό Mpll

Mpompiras




Δεν θα παιθάνουμε ποτε κουφάλα INTERNET



Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή:
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις