“Ο Δικός σου Online Ελληνικός Κόσμος„
Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι 29/4/2024, 08:39


Σας ενημερώνουμε πως ως επισκέπτης έχετε μειωμένη πρόσβαση στην ιστοσελίδα μας.Για να αποκτήσετε πλήρη πρόσβαση, συνδεθείτε με το όνομα και τον κωδικό σας πρόσβασης ή κάντε τώρα την εγγραφή σας απολύτως δωρεάν.



Greek Cosmos » Ενημέρωση » Φάκελος » Γενικές » ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ: Γιατρός του ΙΚΑ αρνήθηκε τη βοήθειά του γιατί...έπαιζε ΚΙΝΟ!
Σελίδα 1 από 1 |


G_SkyKnight




ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ: Γιατρός του ΙΚΑ αρνήθηκε τη βοήθειά του γιατί...έπαιζε ΚΙΝΟ! Uoeffavmqt4cc843c730a7e

Η «εξάρτηση» από τον τζόγο ενός γιατρού φάνηκε μάλλον μεγαλύτερη από την εξάρτηση μιας... διαβητικής από την ινσουλίνη!Η 27χρονη δημοσιογράφος πάσχει από χρόνιο σακχαρώδη διαβήτη και της χορηγείται απαραιτήτως ινσουλίνη. Δύο φορές το μήνα επισκέπτεται γιατρούς του ΙΚΑ για να γράψει τα φάρμακα.
«Λόγω της έντονης κακοκαιρίας, που έπληττε εκείνη την ημέρα το Νομό Ηλείας, άργησα κατά μισή ώρα στο ραντεβού μου, καθώς η δυνατή βροχή που έπεφτε ασταμάτητα δεν μου επέτρεπε να οδηγήσω με πάνω από 50 χλμ./ώρα. Φτάνοντας εκεί ανακάλυψα ότι το ιατρείο του γιατρού ήταν κλειστό και, όταν ρώτησα κάποιους περαστικούς "γιατί", μου απάντησαν ότι "κλείνει πολύ νωρίς το ιατρείο του" και ανέφεραν ότι μπορώ να τον βρω σε κάποιο άλλο σημείο όπου συχνάζει», καταγγέλλει.
Το σημείο όπου σύχναζε ο γιατρός, σύμφωνα με την 27χρονη, ήταν ένα πρακτορείο ΠΡΟ-ΠΟ, όπου έπαιζε στοίχημα ή ΚΙΝΟ.
Οπως κατήγγειλε, ο γιατρός αρνήθηκε να την εξυπηρετήσει προβάλλοντας ως δικαιολογία την αργοπορία της, αδιαφορώντας αν χρειάζεται βοήθεια. «Μάταια προσπάθησα να του εξηγήσω... Ο συγκεκριμένος γιατρός όχι μόνο δεν έδειξε κατανόηση, αλλά με έδιωξε κακήν κακώς από το πρακτορείο, αναφέροντας διαρκώς ότι δεν πρόκειται να με εξυπηρετήσει δίνοντάς μου να καταλάβω ότι τον έχω κιόλας διακόψει από τον... τζόγο του!». Η «Ε» απευθύνθηκε στον Νίκο Γαλανόπουλο, πρόεδρο του Ιατρικού Συλλόγου Πύργου, ο οποίος επιβεβαίωσε την καταγγελία και τόνισε ότι το θέμα θα διερευνηθεί.



Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή:
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις