“Ο Δικός σου Online Ελληνικός Κόσμος„
Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι 3/5/2024, 00:35


Σας ενημερώνουμε πως ως επισκέπτης έχετε μειωμένη πρόσβαση στην ιστοσελίδα μας.Για να αποκτήσετε πλήρη πρόσβαση, συνδεθείτε με το όνομα και τον κωδικό σας πρόσβασης ή κάντε τώρα την εγγραφή σας απολύτως δωρεάν.



Greek Cosmos » Ενημέρωση » Φάκελος » Τεχνολογικές Ειδήσεις » Αν σπάσεις τον κώδικα μπαίνεις στην μυστική υπηρεσία!
Σελίδα 1 από 2 | Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο


MakinhO




Αν σπάσεις τον κώδικα μπαίνεις στην μυστική υπηρεσία! PIC835782


H GCHQ, η μυστική υπηρεσία της Βρετανίας έχει αρχίσει να προσλαμβάνει κατασκόπους τους χρησιμοποιώντας το Facebook και το Twitter.

Οι διευθυντές της GCHQ ψάχνουν για 35 νέα άτομα που μπορούν να σπάζουν κωδικούς.

Εχουν τοποθετήσει ένα link σε ένα παιχνίδι, το οποίο δοκιμάζει τη νοητική ευστροφία ενός παίκτη να κάνει την άκρως απόρρητα δουλειά, στους ιστότοπους κοινωνικής δικτύωσης για να προσελκύσουν υποψήφιους πράκτορες.

Τα αφεντικά των πρακτόρων έχουν επινοήσει ένα παιχνίδι με κώδικες και αν οι παίκτες σπάσουν με επιτυχία τον κώδικα για στην σελίδα τους "Μπορείς να το Σπάσεις;", θα κερδίσουν το δικαίωμα να υποβάλουν αίτηση για μία από τις ελίτ θέσεις.

Σε περίπτωση που προσληφθούν, θα πάρουν μία θέση στην μυστική υπηρεσία της βρετανικής κυβέρνησης από επιθέσεις στον κυβερνοχώρο, ο οποίος θεωρείται ως ένας από τις μεγαλύτερες απειλές για την εθνική ασφάλεια της χώρας.

Δοκιμαστε το εδώ

G_SkyKnight




Μεγάλη μαγκιά ! Αποκλείται να μπορέσω xD Εδώ τα απλά να σπάμε δεν ξέρουμε, αυτό θα σπάσω ;

G_SkyKnight




Βάλε ότι άκυρο βρεις !

mariosg71




είναι παράνομο δεν μπαινω σε περιπέτειες Razz

mariosg71




Πλακα κάνω δεν ξέρω πωες γινεται

G_SkyKnight




Έλα τώρα... Fade out... Με δουλεύεις... Πες τελικά ποιο είναι το password !?!?!?!?!? Mathematics

G_SkyKnight




Έλα τώρα... Fade out... Με δουλεύεις... Πες τελικά ποιο είναι το password !?!?!?!?!? Mathematics

Δεν μπορείς να παίξεις μαζί μου, το ξέρω κι εγώ πως να βρω την σελίδα που λέει ότι το έκανες... Απλώς για να σε πιστέψω πες το password ;)

Εγώ το ξέρω...

kwnos100




Κώδικας:
Pr0t3ct!on#cyber_security@12*12.2011+
Happy

G_SkyKnight




Ήταν αρκετά εύκολο http://www.teamliquid.net/forum/viewmessage.php?topic_id=290930

G_SkyKnight




Οστόσο δες για την πραγματική λύση:

http://www.geeknative.com/24578/can-you-crack-it-solved/

Mpompiras




Master πεθανα στα γέλια οταν μου έδειξες την λύση χΑΧαχΑΧαχΑΧαχΑ FAIL FBI :p

G_SkyKnight




Πάντως η πραγματική λύση είναι δύσκολη Razz Ακόμα την παλεύω να την καταλάβω...

Mpompiras




Εμμμμ εκει ειναι η μαγκια Razz Deal !

G_SkyKnight




Πρέπει να το μάθουμε xD

Mpompiras




Είσαι έτοιμος για το F.B.I εσυ το μόνο σίγουρο ειναι αυτο Nice !

gpasxalis




ego prospa8o pantos... kai exo mia skepsi... ama tin vro 8a sas enimeroso kai boreite na me rotate me pm ;)

G_SkyKnight




Είναι αρκετά περίπλοκο... ίσως κάποιος ειδικός μου μάθει xD ωραίο πάντως... Σπας πραγματικά τον κώδικα και μπαίνεις σε μία από τις μεγαλύτερες εταιρίες για δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος !

kwnos100




apoti katalava prepei na 3ereis ascii gia na tn crackareis ;)

G_SkyKnight




kwnos100 έγραψε:apoti katalava prepei na 3ereis ascii gia na tn crackareis ;)

Όχι... Αν μετατρέψεις το κείμενο της εικόνας σε δεκαδικό σύστημα ASCII τότε μπορείς να δεις τα γράματα ως αριθμούς.Από εκεί και πέρα δεν μπορώ να καταλάβω τι πρέπει να καταλαβάβεις για να βρεις την απάντηση...



Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή:
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις