“Ο Δικός σου Online Ελληνικός Κόσμος„
Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι 2/5/2024, 17:46


Σας ενημερώνουμε πως ως επισκέπτης έχετε μειωμένη πρόσβαση στην ιστοσελίδα μας.Για να αποκτήσετε πλήρη πρόσβαση, συνδεθείτε με το όνομα και τον κωδικό σας πρόσβασης ή κάντε τώρα την εγγραφή σας απολύτως δωρεάν.



Greek Cosmos » Ενημέρωση » Φάκελος » Τεχνολογικές Ειδήσεις » Έρχεται νέα εφαρμογή στο Facebook.
Σελίδα 1 από 1 |


gpasxalis




Το δημοφιλές site κοινωνικής δικτύωσης Facebook, ετοιμάζει ένα νέο χαρακτηριστικό το οποίο σίγουρα θα διευκολύνει τους χρήστες στη διαχείριση του λογαριασμού τους.

Το νέο χαρακτηριστικό ονομάζεται Smart List και στην ουσία πρόκειται έναν ειδικό αλγόριθμο ο οποίος μπορεί να αξιολογήσει πόσο σημαντικός είναι κάθε Facebook φίλος του χρήστη και στην συνέχεια τον κατηγοριοποιεί σε ομάδες ενδιαφέροντος (στενούς φίλους ή στις απλές γνωριμίες ή ακόμα και στους ανεπιθύμητους).

Με αυτό τον τρόπο ο χρήστης θα μπορεί να μοιράζεται τις διάφορες ενέργειές του και να παρακολουθεί όλα τα νέα, μόνο από κάποια ομάδα φίλων και όχι απαραίτητα με όλους όπως γινόταν μέχρι σήμερα.

Γενικότερα το Facebook εδώ και αρκετό καιρό έχει δώσει τη δυνατότητα στους χρήστες να κατηγοριοποιήσουν τις επαφές τους, όμως οι περισσότεροι δεν το γνωρίζουν κι έτσι με την αυτοματοποιημένη διαδικασία θα γίνουν σίγουρα όλα πιο εύκολα ειδικά για τους μη εξοικειωμένους.

Τέλος με την κίνηση του αυτή, το Facebook, δίνει την δική του απάντηση στα αντίστοιχα Circles που παρέχει το Google+ το οποίο επιτρέπει σε κάθε χρήστη να ταξινομήσει τους φίλους του σε κατηγορίες, εύκολα και γρήγορα…

Έρχεται νέα εφαρμογή στο Facebook. 030535fa4170398d
zougla.gr

G_SkyKnight




Έλεος... Ε, εντάξει νομίζω ότι απλά ο χρήστης θα πρέπει να βλέπει απο μακριά την οθόνη μόνο και να κάθεται... Είναι γελοίο το θέμα, τι να το κάνω αν είναι όλα αυτόματα... στο κάτω κάτω μπορεί εγώ να μην θέλω τέτοια ομαδοποίηση... Φέρονται στον χρήστη λες και είναι Baby μωρό...

gpasxalis




gt re? emena kalo m akougetai :S

G_SkyKnight




Κοίτα εγώ δεν πιστεύω ότι το αυτόματο είναι πάντα καλύτερο..Αυτό το λέω γιατί τώρα εγώ έχω βάλει κάπως τους φίλους μου και το θέλω έτσι όχι να μου τα αλλάζει αυτό συνέχεια.Και εκτός αυτού, όσο πάει το fb χαλάει και υπάρχουν χιλιάδες χρήστες που είναι στην πλευρά μου...

gpasxalis




ontos nai.. :/



Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή:
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις